איך בוחרים אולפן הקלטות

רוצים לדעת איך לבחור אולפן הקלטות שיניב לכם את התוצאות שאתם מצפים להן? מחפשים אולפן הקלטות אך לא יודעים כיצד לבחור את אולפן ההקלטות שהכי יתאים לכם? המאמר הבא ילמד אתכם כיצד לבחור אולפן הקלטות בצורה הנכונה ביותר.

רוצים לדעת איך בוחרים אולפן הקלטות שיתאים לצרכים שלכם בצורה מירבית ושיניב לכם את התוצאות שציפיתן להן? בדיוק לשם כך - הכנו לכם רשימה עם 7 הדברים שחשוב שתבדקו לפני שאתם בוחרים אולפן הקלטות. 
אם תבדקו את כל אחד מששת הדברים שברשימה – בטוח שתהיו מרוצים מהבחירה שלכם באולפן ההקלטות. 

אז אלו 7 ההיבטים שחשוב שתיקחו בחשבון לפני שאתם בוחרים אולפן הקלטות:

1. ציוד מקצועי ואמצעים איכותיים
הדבר הראשון שהכי חשוב שתבדקו הוא מהו הציוד ומהם האמצעים הקיימים באולפן ההקלטות. 
כדאי שתבררו האם מדובר בציוד חדשני ומתקדם מספיק והאם מדובר באמצעים איכותיים ומתאימים לצרכי ההקלטה שלכם. מדובר בהיבט חשוב שיכול ליצור הבדל של שמיים וארץ באיכות ההקלטה שלכם ולכן רצוי לברר על כך מבעוד מועד.


2. בחינת השירות ותוצר הסופי שאולפן ההקלטות מציע לכם
חשוב לבדוק מהן האפשרויות העומדות לרשותכם אם תבחרו באולפן ההקלטות שאתם רוצים לבחור בו. אם אתם מעוניינים למשל בקלטת שיר לבת מצווה - תבררו מהו בדיוק התוצר הסופי שאולפן ההקלטות מתחייב לספק לכם. האם הקלטת השיר כוללת גם וידיאו קצר של ההקלטות באולפן או שהאם אפשרות זו ניתנת בתשלום נוסף? תבדקו את כל ההיבטים החשובים לכם מבחינת התוצר הסופי, כדי שלא יהיו הפתעות בסוף. עדיף שאולפן ההקלטות גם יבצע עבורכם את כל השלבים בתהליך עד סיפוק התוצר הסופי המוגמר. זאת כדי שלא תיאלצו לערוך השלמות אצל נותני שירות אחרים כמו עורכי סאונד.


3. מי הם אנשי הצוות העומדים לרשותכם
כאשר אתם מחפשים אולפן הקלטות – חשוב שתדעו מי הם אנשי הצוות שעומדים לרשותכם, והאם יוכלו לספק לכם את הצרכים והדרישות הספציפיות שלכם. לדוגמא, אם אתם מקליטים שיר לבת או בר מצווה – כדאי שיהיה במקום מורה לפיתוח קול או איש צוות בעל ידע מוזיקלי, שיידעו להנחות את הילדים בתהליך השירה והקלטת השיר לאירוע שלהם. או נניח אם אתם מעוניינים בעריכת הסאונד של ההקלטה – תרצו לדעת מהן היכולות הטכניות של נותני השירות באולפן ההקלטות שתבחרו בו.

4. מהי האווירה במקום
רבים נוטים להתעלם מהיבט האווירה באולפן ההקלטות – על אף שמדובר בהיבט חשוב במיוחד. 
האווירה ומידת הנוחות של אולפן ההקלטות משפיעים רבות על הרגשתכם במהלך התהליך – ועל כן גם על התוצאה הסופית. לכן חשוב לברר מראש האם המקום נוח, נקי ומרווח ומהי האווירה השוררת בו. אתם יכולים לבדוק זאת על ידי הצצה בתמונות המקום בגוגל – תבדקו, האם המקום משרה תחושה של רוגע ונינוחות? ואולי אפילו תחושה מכובדת ומרשימה? מדובר בחלק חשוב שמשפיע גם על החוויה שלכם וגם על תוצאת ההקלטה שלכם ולכן חשוב להשקיע זמן על בדיקת הנושא.


5. מהן הביקורות וחוות הדעת על אולפן ההקלטות
לפני שאתם בוחרים אולפן הקלטות – חשוב שתבררו מהן הביקורות על אולפן ההקלטות. אתם יכולים למצוא את הביקורות באינטרנט – בגוגל, באתר החברה, או בעמודים שלה ברשתות החברתיות. חפשו אנשים שהתנסו בהקלטת שיר בעבר באותו אולפן הקלטות כדי לקבל חוות דעת. כדי למצוא אותם - אתם יכולים להתייעץ למשל בקבוצות בפייסבוק או בפורומים ברשת.

6. מהן עבודות העבר של אולפן ההקלטות
כדי לבחור אולפן הקלטות בצורה נכונה – אין ספק שרצוי מאוד שתשמעו כמה דוגמאות של הקלטות שאותו אולפן ביצע בעבר. אתם יכולים למשל להסתכל בתיק העבודות באתר של אותו אולפן הקלטות. אתם יכולים גם לראות אם יש לו סרטונים בערוץ היוטיוב שלו או אפילו לבקש דוגמאות להקלטות שביצע בעבר.

7. האם המקום עושה תיקוני זיופים

החלטתם שאתם מעוניינים בהקלטת שיר לאירוע כמו בת מצווה או חתונה? מחפשים אולפן הקלטות במרכז, שהוא מקצועי ומוביל בתחום ההקלטות? הגעתם למקום הנכון 
אנו ב-אקו הפקות נשמח לעמוד לשירותכם בכל הנוגע להקלטת שירים או כל דבר אחר שרק עולה על דעתכם. איתנו השמיים הם הגבול ואנו נוכל ליצור עבורכם הקלטות ברמה ובאיכות הגבוהה ביותר בארץ.

התקשרו אלינו עוד היום 054-4444140 ואנו נחזור אליכם בהקדם.

מאמרים נוספים

Recording Studio

אולפן הקלטות בראשון לציון